İletişim
 
Facebook
 
 
 
Silo İmalatı
 
Su tankı eliptik kesitte 4mm saçtan MAG kaynağı kullanılarak imal edilmektedir. Ön ve arka aynalar etek kıvrılarak gövdeye 20-30mm geçirilip, içten ve dıştan sürekli kaynak yapılmaktadır.

Tankın içine, çalkantıya mani olmak üzere eşit aralıklarla yeter adette, 4mm kalınlıkta saçtan yapılmış dalgakıranlar mevcuttur.
Tankın üzerinde 500 mm çapta bir menhol vardır. Menhol kapağı contalı ve kolay açılıp kapanabilecek tipte dir. Menhol kapağının üzerine storz rakorlu bir deve boynu konulur.

Tankın içinde tank tam dolu halde iken su kaybı yapmayacak şekilde tankın altından atmosfore açılan 2 1/2" borudan hava tahliye veya taşma borusu konulur.

Tankın pompaya yakın bir yerinde su miktarını gösteren şeffaf seviye göstergesi vardır. Tank üstünde boydan boya taşma haznesi bulunur ve tank arkasında tank üzerine çıkmak için merdiven yerleştirilmiştir. Tank şasi boydan boya tanka kaynaklıdır ve tank şasisi, araç şasisine arka tarafta plakalarla ön tarafta esnek bağlantı ile bağlıdır.

SU POMPASI ve HAREKET AKTARMA

Araçta tek kademeli santrifüj tip bir pompa kullanılmaktadır. Supompasının gövdesi döküm , mili paslanmaz çelik ve fanı bronzdur. Pompa 2900 d/dak da 6 atmosfer basınçta 40 ton/saat su basabilecek kapasiteye sahiptir. Pompa kolay müdahale için araç şasisinin yanına bağlanır ve hareketini şanzumana bağlı olan bir PTO'dan, kardan şaf , ara yatak ve kayış kasnak mekanizması aracılığı ile alır. PTO araç kabininden kumanda edilir.

SU TESİSATI

Tankın üzerinde bulunan üst doldurma kapağından doğal akışla doğrudan veya storz kapline bağlanacak hortumla dış kaynaktan cebri olarak su dolumu yapılabilir. Pompa üzerinde , ön yol sulama , hortum sarma makarası, dışarıya su basma ve dışarıdan tanka su basma için kollektör bulunur böylece su pompası aracılığı ile basınçlı boşaltma da yapılabililir. Aracın önünde bir yol sulama tertibatı vardır, yol sulama vanası araç kabininden kumanada edilebilir. Aracın uygun bir yerinde hortum sarma makarasına sarılı ve ucunda flanşı olan Ø1" - 20 m hortum bulunacaktır.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
...........